Z ostatniej chwili

Postanowienia noworoczne - jak je właściwie realizować?

Jak to zwykle bywa noworoczny szał minął, a obietnice zostały złożone, ponieważ wszyscy chcemy przecież żyć i jeść zdrowo. Dlatego też postanowień mamy sporo, bo i wiele jest do zrobienia. Pojawia się jednak pytanie jak nie potknąć się już na samym początku oraz co zrobić, aby nasze postanowienia nie spaliły na panewce? Albo jak wprowadzać dobre nawyki krok po kroku? Musimy być świadomi tego, że niestety, ale drastyczne zmiany są z góry skazane na niepowodzenie. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego jak należy wprowadzać zmiany do swojego życia. Przeczytaj go koniecznie!
 

Postanowienia ważne i ważniejsze
Zacznijmy od tego, że grunt to selekcja, ponieważ nie wszystko uda nam się zrobić, jeśli mamy tendencję do brania na siebie zbyt dużo. Ale, z drugiej strony, jeśli jesteś (leniwym) minima listą to warto czasem zawyżyć cele, aby nie przespać całego roku. Dlatego najlepiej wziąć kartkę papieru i rozpisać wszystkie cele, a także efekty, które możemy osiągnąć dzięki ich realizacji.
 

Jak dalej realizować swoje postanowienia?
Generalnie rzecz ujmując wszystko należy przepuścić przez sito naszych aktualnych problemów lub bolączek zdrowotnych. Dlatego, jeśli cierpimy na otyłość to redukcja masy ciała będzie dla nas z pewnością bardzo istotna. Natomiast jeśli chcemy zrzucić kilka kilogramów dla własnego komfortu to może jednak warto przede wszystkim skoncentrować się na punkcie 1, który przecież również może mieć wpływ na znormalizowanie masy ciała. A jeśli cierpimy na anemię to tak naprawdę punkt 2 wydaje się być ważniejszym od punktu 3, jeśli nie cierpimy na otyłość. Chodzi oto, że brak sił i spadek odporności nie pomoże nam w kultywowaniu naszych zwyczajów prozdrowotnych, więc warto bronić się przed anemią rękoma i nogami.
 

Metoda małych kroków
Przede wszystkim, jeśli ustaliliśmy już nasze cele, a także efekty ich realizacji to jesteśmy w stanie stwierdzić, jakie są nasze priorytety. Właśnie teraz możemy przejść do szczegółowego planowania celów i działań. Jednak nie uda nam się wprowadzić zmian, jeżeli nie zastosujemy metody małych kroków. Osoby, które często wprowadzają zmian zbyt wiele naraz to w momencie jakichkolwiek trudności niestety nie są w stanie utrzymać obiecujących przyzwyczajeń, które są dla nich zbyt dużym obciążeniem.
 

Moc nawyku
Poza tym, koniecznie pamiętaj, że to, co teraz przychodzi Ci z trudem, już za kilka chwil okaże się zwykłą czynnością, bez której nie możesz sobie wyobrazić funkcjonowania. Chodzi oto, że Twoje codziennie planowanie będzie zawsze ukierunkowane na realizację nawyku. Dlatego wracając do domu będziesz zastanawiać się, czy masz w domu buraki i pestki dyni oraz kapustę pekińską do zrobienia surówki. Chodzi oto, że na początek trzeba przyzwyczaić swój mózg do tych wszystkich „oczywistości”.

Autorzy portalu

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz proste przepisy na obiad, zdrowe przekąski oraz wypieki, które z pewnością wyjdą idealnie. Zapraszamy do czytania ;)

Często czytane

Perfekcyjne ciasto drożdżowe - jak je upiec?
Jak zrobić idealną bezę?
Jak uniknąć zakalca?

Świeże newsy branżowe

Przepis na przepysznego kurczaka po meksykańsku!
Przepis na przepysznego, zapiekanego kurczaka w musztardzie!
Przepis na przepyszne paello z kurczakiem!
© Copyright januszbigda. All Rights Reserved.